pranie dywanów

Impregnacja dywanów i wykładzin - czy warto?

Tak. Impregnacja zabezpiecza nasze dywany, wykładziny przed szybkim, ponownym zabrudzeniem.Niekiedy jest to wręcz wymagane.

Dla przykładu dywany poliamidowe są impregnowane fabrycznie i każde ich pranie czy to u klienta poprzez ekstrakcje, czy w pralni dywanów, znacznie usuwa tą pierwotną formę ochrony włosia. W tym przypadku specjalista z firmy zajmującej się czyszczeniem dywanów sam powinien o tym aspekcie poinformować klienta. Wartość impregnacji jest tym bardziej sensowna im dywan, wykładzina są w miejscach silnego natężenia użytkowania - korytarze, pokoje codzienne, salony w naszych domach, mieszkaniach.

Sama impregnacja nie zabezpieczy całkowicie dywanu przed zabrudzeniami, lecz skutecznie utrudni osiadanie brudu, kurzu na włosiu oraz ułatwi jego codzienne czyszczenie.

Pranie dywanów

Pranie dywanów / FU MASTER

Dlaczego trzeba regularnie prać dywany

Pamiętaj, że regularne odkurzanie dywanów jest konieczne by utrzymać czysty i higieniczny dywan. Niektórzy, także odświeżają dywany na mokro, za pomocą popularnych środków czyszczących do dywanów. Metoda ta ma zasadniczą wadę. Wszelkie rozpuszczone zabrudzenia zostają w dywanie, spływając do jego głębszych warstw. Czyszczenie dywanów za pomocą odkurzaczy ekstrakcyjnych pozwala na wyciągniecie większości kurzu i zabrudzeń z dywanów. Dlatego takie zadania jak pranie dywanu, warto polecić profesjonalistom, którzy dysponują profesjonalnymi maszynami, środkami chemicznymi i niezbędną wiedzą.

Dlaczego trzeba regularnie prać dywany?

Mówi się, że z praniem dywanów jest jak z wizytą u dentysty. Wiesz, że musisz iść, ale to ciągle odkładasz. Tak samo jest z praniem dywanów. Łatwo jest je odłożyć w czasie. Przeczytaj, dlaczego nie powinno się tego robić.

 • Przedłużenie żywotność twoich dywanów
  regularne pranie może przedłużyć żywotność twoich dywanów o 30%, oszczędzasz pieniądze w porównaniu z wymianą dywanów.
 • Usuwanie plam
  nie musisz więcej się martwić o zabrudzenia,  plamy i ślady na Twoim dywanie, profesjonalne czyszczenie usunie je wszystkie. Dywan będzie wyglądał jak w dniu zakupu.
 • Higieniczne otoczenie
  usunięcie zalegających w dywanach piasku, kurzu, złuszczającego się ludzkiego naskórka, sierści zwierząt i włosów
 • Usunięcie bakterii i roztoczy
  zmniejszasz ryzyko alergii , powstawania pleśni, zapewniasz lepsze zdrowie całej rodzinie
 • Odświeżenie, usunięcie nieprzyjemnych zapachów
  profesjonalne pranie dywanów zapewnia świeży i przyjemny zapach na wiele tygodni, pozwala pozbyć się zapachu zwierząt domowych
pranie dywanów Wrocław – pranie dywanów Dobroszyce – pranie dywanów Oleśnica –
Dysponujemy profesjonalnymi maszynami, środkami chemicznymi oraz niezbędną wiedzą