Firany z woalu właściwe połączenie materiałów

Ostatnim akcentem przy projektowaniu każdego pomieszczenia jest wybór odpowiednich firan. Biorąc to pod uwagę efekt, który ma zostać osiągnięty, aby nadać pomieszczeniu poczucie lekkości, często stosuje się firany z woalu. Ta przewiewna i nieważka tkanina doskonale pasuje do różnych wnętrz, wypełniając je światłem i elegancją.

Tkanina woal

Woal to cienka, delikatna i przezroczysta tkanina, która wygląda jak siatka. Do jego produkcji można użyć jedwabiu, lnu i bawełny w połączeniu z poliestrem. Firany z tego materiału pozwalają wizualnie powiększyć pomieszczenie. Ze względu na strukturę tkaniny jest w stanie dobrze przepuszczać powietrze i światło. Niezależnie od gatunku tkanina jest w stanie załamać światło słoneczne, rozpraszając je i tworząc w pomieszczeniu poczucie spokoju i spokoju. Biorąc pod uwagę skład, firany z woalu można dopasować do każdego wnętrza. Jeśli pokój jest urządzony w stylu ekologicznym lub w kierunku high-tech, warto zwrócić uwagę na model wykonany z lnu. Poliester będzie odpowiedni w stylu zbliżonym do country.

Tkanina ma następujące cechy:

– dobrze trzyma swoją formę;
– cienki, delikatny materiał, który łatwo uszkodzić
– duży wybór odcieni;
– niezdolność do wytrzymania wysokich temperatur, więc należy ją prasować w niższej temperaturze 
– przestrzegając zasad pielęgnacji, firana z woalu może nam posłużyć do 10 lat.

Aranżacja firan z woalu

Firany z woalu idealnie pasują do niemal każdego wnętrza. Dlatego projektanci eksperymentują z różnymi formami i wariacjami. Charakterystyczną cechą tego rodzaju firan jest prostota i zwięzłość formy. Podwójne firany z woalu wyglądają luksusowo i nadają pomieszczeniu dodatkowej objętości.  Ze względu na różnorodność firan z woalu można ich używać do projektowania każdego pomieszczenia. Aby ogólny wygląd nie był przeciążony, nie używaj dodatkowych akcesoriów. Miękkie fale będą stworzone z tych firan będą ozdobą samą w sobie. Jeśli ta opcja wydaje się zbyt prosta, materiał można złożyć w zwykłą lub podwójną plisę.

Jak dbać o firany z woalu?

Woal to bardzo delikatny materiał. Dlatego wymaga specjalnego traktowania i pielęgnacji. Najlepszym rozwiązaniem jest pranie ręczne, ale można też wybrać łagodny program w prace, przestrzegając pewnych zasad:

– można prać woal w temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni, jeśli będzie wyższa, tkanina może się skurczyć.
– prasować należy, zanim wyschnie, w maksymalnie 100 stopniach Celsujsza, a następnie rozwiesić
– w przypadku wybielania, użyj wybielaczy optycznych lub tlenowych, które nie będą działać zbyt agresywnie na delikatny woal

About the Author

You may also like these